Представили "Сервісний навігатор" у Львові

20.06.2024

19 червня у Львові в Українському католицькому університеті відбувся регіональний форум для представників громад Львівської області

На заході представили інструмент для навігації ветерана у громаді. Сервісний навігатор дозволить ветеранам дізнатися про наявні послуги та можливості, які їм може надати держава та громада. Навігатор розробив та презентував правозахисний центр для військовослужбовців “Принцип”. 

Зшідно з нашими дослідженнями, для ветеранів важливо дізнаватися потрібну інформацію на місцях – там, де вони живуть, лікуються, оформлюють виплати. 

“Роль громади у комфортному поверненні ветеранів в цивільне життя – ключова. Після повернення зі служби вони звертатимуться за послугами туди, де їм було зручно до служби. Тобто – до тих самих ЦНАПів, лікарень, поліклінік, відділень Пенсійного фонду. Ми додали в навігатор інформацію про ключові середовища, де ветеранам може бути потрібна допомога”, – наголосив військовослужбовець та співзасновник “Принципу” Масі Найєм. 

Сервісний навігатор включає схеми та довідники, за якими можна дізнатися про послуги у різних типах громад – сільських, селищних, міських, а також в обласних центрах. Так, можна дізнатися, де та як оформити статуси, пенсії, пільги, виплати, отримати соціальні послуги, куди звернутися в разі пошуку роботи чи по безоплатну юридичну консультацію.

Ми наголошуємо, що навігатор – це початкова опора у вигляді знання, яку допомогу і де саме можуть отримати ветерани. Далі – робота за громадами, які мають попіклуватися, аби ветерани отримали ці послуги якісно та гідно. 

“Ветерани – це дуже ціннісна спільнота. Наш обовʼязок – допомогти їм якнайшвидше адаптуватися після повернення з війни й знайти себе у тих сферах, де вони будуть активними учасниками життя громад”, – сказав на заході Максим Козицький, голова Львівської обласної військової адміністрації. 

Ознайомитися детальніше із сервісним навігатором для ветеранів для різних типів громад, а також завантажити довідники та схеми в електронному форматі можна на сайті “Правового навігатора” https://navigator.pryncyp.com/veterans/navigation

Дизайн та верстка навігатора – Ліза Коробко

Фото з події – Анна Затолокіна

Регіональний форум відбувся за підтримки Фонд “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції, він є виключною відповідальністю ГО “Правозахисний центр “Принцип” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Скопійовано!