Представили Концепцію політики щодо ветеранів та їхніх сімей

30.10.2023

31 жовтня громадські організації та ветеранські простори — Принцип, Veteran Hub, Юридична сотня, Простір Можливостей, Жіночий Ветеранський Рух , — представили у Києві Концепцію політики щодо ветеранів та їхніх сімей.

Цей документ ґрунтується на досвіді, отриманому в роботі наших організацій із військовими, ветеранами і ветеранками та їхніми сім’ями. Концепція — перший крок до того, щоби на державному рівні гарантувати піклування про їхній добробут і подякувати за захист Незалежності України.

Ми розпочали діалог про оновлення державної політики щодо ветеранів, ветеранок та їхніх близьких і готові долучитися до її втілення своєю експертизою. Водночас закликаємо організувати цей процес за обов‘язкової участі бенефіціарів: жодної ветеранської політики без ветеранів, ветеранок та їхніх сімей.

Головні тези з Концепції нової ветеранської політики 👇

🔘 Боєздатні Сили оборони та престижність служби є пріоритетом для держави, влада якої мислить про майбутнє стратегічно і глобально — в термінах гарантованої безпеки та економічного зростання. Ветерани є складовою обороноздатності: вони становлять основу оперативних резервів різних черг. Водночас ефективна політика щодо ветеранів та їхніх сімей прямо впливає на підвищення престижності військової професії.

🔘 Державний статус «ветеран війни» потребує оновлення: його необхідно закріпити за тими військовими, які виконали свій обов’язок та здобули бойовий досвід (незалежно від тривалості служби). Пропоноване визначення статусу: «Ветеран/ка – це особа, який/яка брав/брала безпосередню участь у бойових діях із захисту Батьківщини, а також на території інших держав, якщо це є частиною міжнародних зобов’язань України».

🔘 Внесок та потреби сімей ветеранів повинні стати невіддільною складовою політики щодо ветеранів та їхніх сімей.

🔘 Підтримка держави має засновуватися на індивідуальному досвіді ветеранів. Це означає, що замість уніфікованих для усіх пільг держава має надавати релевантні можливості відповідно до реальних потреб кожного ветерана.

🔘 Координація за втіленням ветеранської політики має покладатися на Міністерство у справах ветеранів. Пряме завдання цього органу — стежити, щоб інтереси його бенефіціарів були відображені у політиках інших відомств та забезпечувалися в усіх сферах.

Для втілення ефективної ветеранської політики потрібно модернізувати базове законодавство: оновити Закон про статус ветеранів та членів їх сімей і нормативну базу.

Із повним текстом концепції ви можете ознайомитися за посиланням

Скопійовано!